W moim przypadku dieta była niezbędna. Poznaj moją historię!

W moim przypadku dieta była niezbędna. Poznaj moją historię!Ostatnio, niewiele mówi się o dietach, jakie stosujemy, w przypadku problemów lub komplikacji zdrowotnych, ewentualnie w celu, powrotu do kondycji sprzed choroby a nawet zabiegu. Wszyscy traktują dietę, jak proces, którego zadaniem jest, przywrócenie figury, czy poprawy samopoczucia, i zgubieniu niepotrzebnych kilogramów. Nie zapominajmy jednak, że dieta, to przede wszystkim, sposób zdrowego odżywiania się, jaki stosuje się w okresie, kiedy przeszliśmy jakiś zabieg czy operację, tutaj nasz zakres działania, zależy oczywiście od informacji napływających bezpośrednio od lekarza.

To on ustali jaka dieta, powinna być dopasowana do naszej osoby, oraz sytuacji, w której się obecnie znaleźliśmy, pewnie, że nie jest to nic skomplikowanego, by taką rozpiskę uzyskać, czasem wystarczy również profilaktyczne działanie, gdy podwyższony jest cholesterol, lub mamy problemy z trawieniem. Opcji, jak i rozwiązań jest bardzo wiele, mowa oczywiście o diecie, czyli rozpisce żywieniowej, na nowo uświadamiającej nie tylko nam, ale także naszemu organizmowi, jakie posiłki, potrawy, produkty powinniśmy spożywać, a także o której godzinie, i w jakiej postaci. Pamiętaj, że zadaniem diety, zawsze jest przede wszystkim, dbanie o twój organizm, nigdy nie powinno się jej stosować, gdy nie istnieje taka potrzeba, ewentualnie dostarczamy naszemu organizmowi, wszystkich niezbędnych do jego funkcjonowania wartości odżywczych. Co do mojego indywidualnego przypadku, moja dieta, była skutkiem, przebytego zabiegu, i jak widać, bardzo dobrze, że się na nią zdecydowałem, choć wielkiego wyboru nie miałem, słyszałem jednak o powikłaniach, jakie mogą wystąpić w momencie, gdybym jej nie stosował. Tutaj nie było mowy, o takim posunięciu, bardzo dobrze wiem, że konsekwencję, mogłyby być bardzo poważne, a na to, świadomy człowiek, nie może sobie pozwolić. Uważam nawet, ze zmiana nawyków żywieniowych, pozwoliła mi uświadomić sobie, jak wiele traciłem, a raczej mój organizm, który traktowałem przez wiele lat, niczym śmietnik, do którego wrzucałem wszystko. Nauczyłem się bardzo wiele, i na pewno przyniesie to konsekwencję w przyszłości, teraz opieram swoje codziennie posiłki, o zdrowe i wartościowe produkty, jak owoce i warzywa, nie żałuje sobie również białego mięsa, bo białko jest niezbędne dla mężczyzny.

Czuje się nawet zresztą dużo lepiej, jeśli to właśnie na takich produktach, opieram swoje codzienne menu, lecz wiem, że nie wszyscy potrafią zrozumieć, że takie zmiany, wpłyną na nich korzystnie. Bardzo szybko dostrzegą jednak je, jeśli pokierują odpowiednio procesem odżywiania, inaczej, nigdy nie doświadczysz tego, jak funkcjonowałby twój organizm, gdybyż bardziej o niego zadbał. Wiem, że zrozumiesz z czasem, w jak wielkim błędzie i niewiedzy żyłeś, lecz nie powinieneś się martwić, nie ty pierwszy i nie ostatni, uświadomisz sobie coś, co powinno być oczywistą sprawą. Ja miałem ta przyjemność, ponieść po części konsekwencję, wieloletniego zaniedbywania swojego zdrowia, w końcu tusza, zaczęła stanowić nie tylko problem w normalnym funkcjonowaniu, ale także zdrowotny, nikomu nie życzę, zdobycia takiego doświadczenia, choć czasem jest niezbędne.Więcej artykułów o zdrowym odżywianiu na blogu Cookandlove.pl.