Sposoby na muszki owocowe

Muszki owocowe zazwyczaj pojawiają się w większych ilościach w lecie i jesienią. To przyciąga zapach fermentacji – w związku z tym mogą być nadpsute lub nadgryzione niemytych owoców lub kieliszek wina po którym leci składają swoje jaja. Owady te bardzo szybko rozmnażać. Samica jest w stanie wykonać do 60 jaj dziennie, które po 10 dniach wyrasta dorosły, zdolny do hodowli owadów.

Muszki owocówki żyją od 26 do 33 dni. Największym problemem z ich występowania w sadach i ogrodach (fermentujących owoców, kompost) .Pierwsze musisz zrobić, to wyeliminować wszystkie jaja u muszek owocowych. Jeśli tego nie zrobimy to larwy do Przepoczwarczenie i kokony wyjdzie dorosłej muchy – to będziemy mieli jeszcze większy problem. muszki owocowe przyciąga zapach fermentacji, więc musimy się pozbyć wszystkiego, co fermentuje.

Wyrzuć z domu wszystkie nadpsute owoce, połówki cytryny, skórka pomarańczowa itp przepłukać wszystkie naczynia – to jest możliwe, że muchy przyciągane przez niemyte szklanką soku, kieliszek wina, wazon z wodą w ciągłych ciętych kwiatów. Umyć blaty i pojemników takich jak pojemnik na owoce, półkach iw lodówce uszczelki, kosze i misy na owoce, blatów i podłóg. Wyrzuć śmieci i dokładnie umyć kosz i miejsce, gdzie on stoi. Upewnij się, że butelka octu jest uszczelniony. Jeżeli szyja jest zanurzone w occie, żeby go umyć.