Plus size- jakich błędów nie popełniać?

Czy mając nieco większy rozmiar ubrania trzeba być skazanym na niezadowalający wygląd? Setki celebrytów oraz zwykłych ludzi z nadwagą udowadnia, że wcale nie musi tak być. Co więcej, można się naprawdę pięknie i stylowo prezentować nie mieszcząc się w standardowym rozmiarze. Trzeba tylko wybierać to, co pasuje do naszej sylwetki i unikać pewnych błędów, które niestety można zaobserwować na co dzień na ulicy. Te błędy sprawiają, że osoba plus size nie prezentuje się najlepiej. Jakiego rodzaju są to wybory?

Jako osoba „przy kości” nie powinnaś wybierać:

  • ubrań zbyt dużych i workowatych. W ten sposób jednie ograbiamy siebie z możliwości ukazania naszych dobrych stron za pomocą ciuchów. Takim walorem może być bowiem nasza talia czy nogi lub też jędrny i duży biust
  • strojów za małych, zbyt obcisłych i krótkich. To sprawia, że jak na dłoni widać wszelkie mankamenty sylwetki. Wylewające się ze zbyt ciasnych spodni fałdki czy za krótka spódniczka potrafią zniekształcić nawet ładne, lecz nieco większe ciało.
  • jasnych kolorów. Dobrze dobrane stroje w jasnym odcieniu będą się dobrze prezentowały nawet na dużej sylwetce. Nadwaga nie oznacza, że nie możemy założyć na siebie nic oprócz kolorów takich jak czerń, granat czy szarość. Wcale nie musisz wtapiać się w tłum. Ważne, by strój podkreślał Twoje walory.
  • wzorów na stroju. Nie każdy rodzaj wzoru pasje do pań plus size, lecz nie oznacza to, że należy wyeliminować wszystkie wzorzyste ubrania z szafy, a postawić tylko na te jednolite. Warto zmierzyć ciuch i sprawdzić, jak się w nim czujemy i prezentujemy. Lepiej wybierać wzroki mniejsze niż ogromne.

Jak widać, dzięki kilku prostym krokom i odpowiedniej wiedzy można wyglądać dobrze nawet nosząc duży rozmiar ubrania.