Philips AC5659/10 – idealny oczyszczacz powietrza dla alergików i nie tylko

W styczniu 2018 roku na naszym rynku pojawił się wysokiej jakości oczyszczacz powietrza Philips AC5659/10, który jest połączeniem nowoczesnego wyglądu oraz doskonałej funkcjonalności. Dzięki wielu wskaźnikom, które odpowiedzialne są za wykrywanie alergenów, oczyszczacz stał się niezbędnym elementem wyposażenia domu każdego alergika.

Czy kupno oczyszczacza się opłaca?

To pytanie z pewnością zadaje dziś sobie wiele osób. Jak wiemy czystość naszego powietrza, szczególnie w większych i przemysłowych miastach pozostawia wiele do życzenia. Możliwość oddychania świeżym powietrzem we własnym domu nie jest dziś wcale powszechna. Odpowiedź w tym wypadku jest prosta, na zdrowiu nie należy oszczędzać, a zakup oczyszczacza marki Philips to wspaniały pomysł. Jednak pytając o oszczędność, nie zawsze chodzi nam wyłącznie o cenę samego urządzenia. Z pewnością bardzo ważnym parametrem urządzenia jest wielkość poboru prądu, która przy naszym oczyszczaczu wynosi do 82 watów. Pobór prądu nie jest zatem wysoki, podobnie jak głośność urządzenia, mieszcząca się w przedziale od 35 do 62 decybeli. Philips AC5659/10 jest w stanie oczyścić ponad 155 metrów sześciennych powietrza. Maksymalny możliwy przepływ powietrza w ciągu godziny wynosi nawet do 500 metrów sześciennych. Parametry oczyszczacza Philips AC5659/10 są imponujące, jak na urządzenie z tej półki cenowej.

Oczyszczacz powietrza, a wygląd pomieszczeń

Wiele osób boi się, że jeżeli w pomieszczeniu pojawi się zbyt wiele urządzeń, może to zepsuć jego wygląd. Szczególnie boimy się wystających kabli oraz rzucającego się w oczy koloru urządzenia. Firma Philips wyszła jednak naprzeciw wszystkim obawom. Niewielkie wymiary oczyszczacza sprawiają, że przy dobrym ustawieniu trudno je zauważyć. Również kolor oczyszczacza nie jest bez znaczenia, gdyż powinien on pasować do reszty naszego wnętrza. Oczyszczacz Philips AC5659/10 to model uniwersalny, który sprawdzi się w każdym pomieszczeniu.

Oczyszczacz powietrza niezbędny dla alergików

Osoby cierpiące z powodu alergii powinny szczególnie dbać o czystość powietrza w pomieszczeniach, w których przebywają. Bardzo często zaleca się im zakup oczyszczaczy. Model Philips AC5659/10 posiada wiele ważnych dla alergików funkcji. Jedną z nich jest pięciostopniowa praca urządzenia, którą możemy sterować automatycznie lub samodzielnie. Samodzielność polega na ręcznym ustawieniu interesującego nas programu oczyszczania powietrza. Jeżeli chodzi o automatyczne wybieranie programu, inteligentne urządzenie mierzy zanieczyszczenie powietrza i na tej podstawie wybiera najlepszy program do jego oczyszczania. O stopniu zanieczyszczenia urządzenie informuje nas na dwa sposoby. Dzieje się to za pomocą numerycznego wskaźnika stężenia PM 2.5, który pojawia się na wyświetlaczu oraz przy pomocy czterokolorowego pierścienia. Rozwiązanie to jest z pewnością wyjątkowo interesujące. Kolejną bardzo ciekawą funkcją oczyszczacza są pojawiające się wiadomości o obecności alergenów i ich stężeniu w naszym mieszkaniu. To właśnie ta funkcja jest najważniejsza dla alergików, ponieważ na podstawie tego typu informacji mogą określić przyczynę swojego złego samopoczucia. Możliwość komunikacji z urządzeniem za pomocą sieci Wi-Fi to kolejne ułatwienie dla użytkownika.

Lepsza jakość powietrze dzięki trzem filtrom

Jak łatwo się domyślić, zdecydowanie lepiej oczyszcza nasze pomieszczenie urządzenie wyposażone w większą liczbę filtrów. Dlatego oczyszczacz powietrza Philips AC5659/10 został wyposażony w trzy filtry: wstępny – odpowiedzialny za pozbywanie się dużych zanieczyszczeń, HEPA – eliminujący liczne pyłki oraz alergeny, a także węglowy – mający niwelować liczne zanieczyszczenia gazowe. Ostatni z wymienionych to filtr szczególnie przydatny palaczom, ponieważ skutecznie niweluje zapach papierosów.

Dobry oczyszczacz powietrza powinien posiadać nowoczesne funkcjonalności i nienachalny design. Bardzo ważne jest, aby producent zapewnił nam łatwą obsługę urządzenia, choćby poprzez umożliwienie sterowania nim przez Wi-Fi. Dla pragnących dowiedzieć się więcej o tym, jak działa Philips AC5659/10 na ranking-oczyszczaczy.pl zamieszczono obszerny artykuł, tłumaczący wszelkie niejasności.