Nowoczesna pościel w Twoim domu czyli trendy na 2019 rok

Nowoczesna pościel  pełni nie tylko aspekt estetyczny. Jej głównym zadaniem jest zapewnienie czystości i higieny. Dobra pościel otula twoją kołdrę  i poduszki, utrzymując je  w czystości. Elegancka pościel ułatwia także odświeżenie  wystroju sypialni. Wystarczy zamienić komplet, a łóżko i sypialnie mogą zyskać zupełnie nowy wygląd.

Standardowe rozmiary pościeli

Komplety pościeli są dostępne w kilku uniwersalnych rozmiarach, w zależności od och przeznaczenia. Z asortymentu pościeli można wyróżnić główne rodzaje:

  • Pościel dla dzieci
  • Pościel młodzieżowa
  • Pościel na łóżko pojedyncze
  • Pościel do łóżka „małżeńskiego”

W zależności od kategorii, producent pościeli z Gdańska uwzględnia odpowiednie, standardowe rozmiary powłoczek. Pościel do łóżeczka niemowlęcego posiada zazwyczaj wymiary 120×60 i 140×70. Kołderki dziecięce są już nieco większe: 120×90 i 100×135. Pościel dla większych dzieci powinna posiadać wymiary 140×200 i 160×200. Takie wymiary mogą znaleźć także zastosowanie w łóżkach nastolatków. Najbardziej popularnym rozmiarem pościeli pojedynczej jest 140×200 i 160×200. Myśląc o poszewkach idealnych do podwójnego łóżka, można mieć na myśli komfortową pościel 200×220. Odpowiedni komplet pościeli zawsze należy dopasować do wymiarów posiadanej kołdry i poduszek.

Pościel a pora roku

Niektóre osoby, korzystają z odpowiednich rodzajów pościeli w zależności od sezonu. W okresie letnim, wybierają bardziej przewiewne i chłodne materiały. Jeżeli poszukuje się idealnego zestawu na upalne noce, który zapobiegnie zbytniemu przegrzaniu i nieprzyjemnemu uczuciu dusznego gorąca – strzałem w dziesiątkę będzie pościel bawełniana i pościel satynowa. Te rodzaje materiałów, z których uszyte są powłoczki, zapewniają ciału podczas snu odpowiednią cyrkulację powietrza i ułatwiają utrzymanie komfortowej temperatury. Do takich zestawów warto także wymienić kołdrę na letnią. Jest ona zazwyczaj znacznie cieńsza i lżejsza. Sen pod takim zestawem będzie przyjemny nawet w środku upalnego lata.

Pościel na jesień powinna być nieco cieplejsza, ale nadal pozostawać lekką i przewiewną. Jesień to dość kapryśna i zmienna pora roku. Można się podczas jej trwania zarówno spodziewać powrotów wysokich temperatur, jak i pierwszych przymrozków a nawet śniegu! W zależności od osobistych preferencji można zatrzymać letnia, cieńszą kołdrę i tylko uzupełnić ja nieco bardziej komfortową i cieplejszą powłoczką. Pościel z kory jest grubsza od satynowej i dodatkowo posiada przyjemną i „przytulną” w dotyku fakturę. To dobre rozwiązanie na jesienny regeneracyjny sen, niezaburzony wahaniem się temperatur w sypialni.

Zima to czas, w którym prawdziwą królową każdej sypialni jest pościel flanelowa. W strukturze, gruba i mięsista, niektórym może przywodzić na myśl cienki kocyk. To dobry moment na zmianę rodzaju kołdry, która znajduje się w jej wnętrzu. Warto wybrać grubszą np. puchową, która zapewni ciepły i komfortowy sen nawet podczas wysokich mrozów.

Zróżnicowane ceny pościeli w Gdańsku

Kołdra, nawet ta najlepszej jakości, jeżeli ma służyć długo – wymaga odpowiedniej pościeli. Warto w swoim domu posiadać co najmniej kilka kompletów na zmianę. Dobrej jakości pościel to także niemały wydatek – dlatego aby zaopatrzyć się w kilka kompletów warto odwiedzić sklep internetowy z pościelą, w którym można zazwyczaj dobrej jakości powłoczki, dużo taniej niż w sklepach stacjonarnych. Hurtownia pościeli w Gdańsku to także dobre rozwiązanie dla osób szukających oszczędności.  Jednakże nie jest ono przeznaczone dla każdego. Hurtownie, zazwyczaj (ale nie zawsze), nie umożliwiają zakupu pojedynczych sztuk, ponieważ nie prowadzą sprzedaży detalicznej. Warto jednak poszukać i spytać o taką możliwość. W ten sposób można na danym komplecie zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych. Tania pościel Gdańsk jest na wyciągniecie ręki.

Modna pościel pozwala na szybką zmianę oblicza kołdry, bez inwestowania w jej wypełnienie. Jednymi z najmodniejszych wzorów ostatniego sezonu jest tak zwana pościel 3D, której nadruk sprawia wrażenie przestrzenności. To ciekawe, przykuwające uwagę rozwiązanie pozwalające na przełamanie schematów i tradycyjnego podejścia do bielizny pościelowej.

Rodzaje materiałów, z których wykonana jest najczęściej pościel

Sklep z pościelą https://posciel.to/rozmiary-poscieli to dobre miejsce, w którym można zweryfikować i określić swoje potrzeby. Niezależnie od tego, czy będzie to zwykły bawełniany zestaw poszew, czy ekskluzywna pościel – jedyną stałą zasadą jaką należy się kierować to jakość i skład materiału, z którego została uszyta. Pościele ze sztucznych materiałów nie tylko nie zapewnią dobrego, regenerującego snu, ale także szybko się niszczą. Podczas wyboru pościeli warto zawsze zwrócić uwagę na jej skład. To jeden z ważniejszych aspektów, liczący się nawet bardziej od wzoru i kolorystyki. Te tkaniny, które są godne polecenia to zazwyczaj czysta bawełna bez domieszek, surowy jedwab i len (który na nieszczęście bardzo lubi się gnieść). Bawełna jest materiałem, który może występować w dwóch postaciach:

  • Zwykła bawełna
  • Bawełna satynowa

Ta druga, jest nieco droższa od zwykłej bawełny, gładsza i ma lekki połysk. Pościel z czystej bawełny jest bardziej ekonomiczna, trwalsza i wygodniejsza w konserwacji. Flanela to płótno poddane specjalnym zabiegom, które sprawiają, że jej powierzchnia robi się miękka i puszysta. Przy wyborze pościeli flanelowej można samodzielnie ocenić, czy dany rodzaj flaneli nie będzie zbyt „gryzący” i niewygodny (niektóre osoby narzekają na tego rodzaju dyskomfort). Pościel z kory to produkt praktycznie wykonany z bawełny. Zostaje jednak poddana specjalnym technikom przygotowania, dzięki którym uzyskuje sztywną, gofrowaną fakturę. Jest ona niezwykle funkcjonalna – nie wymaga prasowania i specjalnego obchodzenia się z nią podczas prania.

W każdym domu, niezależnie od ilości łóżek i mieszkańców, powinny się znaleźć co najmniej 3 zmiany pościeli na jedno łóżko. Częsta jej zmiana pozwala nie tylko na utrzymanie odpowiedniej higieny i komfortu podczas snu, ale także wpływa na mniejsze zużywanie się i niszczenie powłoczek pod wpływem ich użytkowania. Producent pościeli z Gdańska zawsze na swoim produkcie zamieszcza metkę ze wskazówkami dotyczącymi jej prania – warto ich przestrzegać. Pościel będzie cieszyć wtedy dobrym wyglądem naprawdę długie lata.