Nieestetyczne CV czyli jak zaprzepaścić szansę na zatrudnienie

Wielu ludzi składających podanie o pracę bagatelizuje sposób w jaki przygotowane jest CV, które przedstawiamy potencjalnemu pracodawcy sądząc, że ten i tak skupi się jedynie na faktach – czyli ograniczy do spojrzenia w rubrykę „doświadczenie” i na tej podstawie podejmie decyzje. Podobne odczucia mamy jeśli chodzi o list motywacyjny, a jednak w wielu przypadkach bywają one złudne.

Nieuporządkowane, nieestetyczne CV potrafi trwale zdyskwalifikować naszą kandydaturę w oczach pracodawcy, bowiem nie od dziś wiadomo, że w takich przypadkach nawet najmniejszy detal może mieć wpływ na ostateczną decyzję, tak więc obojętnie, czy to jest życiorys czy też list motywacyjny – oba dokumenty powinny być sporządzone bardzo starannie, bowiem to świadczy o naszym zaangażowaniu i tym czy zależy nam na stanowisku, o które się ubiegamy.

Mówiąc kolokwialnie – głupio byłoby stracić szansę na zatrudnienie przez lekceważące podejście do estetyki wspomnianych dokumentów – w takich sytuacjach należy sobie zadać pytanie: czy samemu chcielibyśmy czytać coś co swoją konstrukcją samo przez się razi w oczy? Odpowiedź jest chyba oczywista…