Najpopularniejsze buty męskie

Podobno kobiety zwracają dużą uwagę na buty jakie noszą mężczyźni. Wbrew niektórym opiniom jest to bardzo ważny element stroju. Buty potrafią w perfekcyjny sposób uzupełnić stylizację, nadać jej odpowiedni ton lub też odpowiednio stonować strój. Jednak buty męskie nie cieszą się tak dużym zainteresowaniem jak buty damskie. Natomiast wraz ze zmieniającymi się czasami mężczyźni zwracają dużą uwagę na to jak się ubierają i jakie dodatki dobrać do stroju, w tym i jakie buty.
Najczęstszym obuwiem wybieranym przez mężczyzn, są buty męskie sportowe znanych marek takich jak Nike, Adidas czy Reebok. Są to jedne z najwygodniejszych butów do codziennego noszenia i casual’owego stroju. Niekiedy podążając za nowatorską modą dobierają sportowe buty do eleganckich strojów, na przykład garnituru, czy samych spodni garniturowych i koszuli. Aby nadać bardziej klasycznego wyrazu codziennej stylizacji mężczyźni dobierają do zwykłych jeansowych spodni buty brogsy, które są eleganckie i pasują do garnituru lub luźnego stroju.

Ponad to dość popularnym rodzajem obuwia wśród młodych mężczyzn są trampki, zazwyczaj firmy Converse. Letnią porą wielu europejczyków ubiera buty typu flip-flops lub tzw. japonki i to nie tylko na plażę, ale także w wielkich miastach. Zimą mężczyźni wybierają cięższe buty skórzane, podobne do butów górskich, tzw. trapery, najczęściej znanych marek sportowych takich jak Nike, Adidas, lecz najpopularniejszą firmą męskich butów zimowych jest marka Timberland.
Przeciętny mężczyzna potrzebuje kilku par butów, powiedzmy, że są to dwie pary sportowych, dwie eleganckich, klapki i….? Czasami można odnieść wrażenie, że mężczyznom jest łatwiej znaleźć pasujące buty do stroju niż kobiecie. W przypadku męskich butów, zakres jest ograniczony do kilku modeli butów, w kilku stylach i kolorach, dopasowany do potrzeb klienta.