Na co zwrócić uwagę podczas zakupu zegarka z chronografem?

Ludzie kupują zegarki z wielu powodów. Może to ukończenie szkoły przez Twoją córkę, a może Twój syn stworzył lokalną drużynę piłkarską, a może urodziny Twojego partnera.

Może wybierasz się na wyprawę lub wakacje, a twój obecny zegarek nie jest do tego wystarczający. A może twój zegarek po prostu zginął i nadszedł czas, aby zdobyć nowy.

Trafiłeś we właściwe miejsce!

Internet stał się ogromną częścią ludzi w dzisiejszych czasach. To świetny sposób na zbadanie opcji i świetne miejsce do zakupu.

Zadania Twojego zegarka

Będziesz musiał zdecydować o głównym celu zegarka. Po prostu wskazywanie czasu? Po prostu chcesz powiedzieć komuś, że go kochasz i doceniasz? A może szukasz możliwości zmierzenia wydajności swojego samochodu wyścigowego. Istnieje 101 powodów, aby kupić zegarek. Twój spadnie do kilku.

Po ustaleniu celu należy zastanowić się nad wizerunkiem. Zegarki Big Brand nie mają żadnej bzdurnej historii do opowiedzenia. Ale nie chcesz być atakowany przez kogoś, kto chce mieć Twój zegarek! To dobry powód do posiadania wielu zegarków. Piękny, najwyższej marki zegarek, na te wyjątkowe okazje, kiedy trzeba zrobić wrażenie, tańszy na zwiedzanie krajów trzeciego świata i do noszenia codziennie po mieście.

Jeśli zegarek jest prezentem, który chcesz zapamiętać, rozważ zegarek mechaniczny. Prawdopodobnie zachowa swoją wartość, i być może będzie on przekazywane z pokolenia na pokolenie ze słowami „mój ojciec dał mi ten zegarek, jest dla mnie bardzo ważny. Teraz należy do Ciebie”

Zegarki są również biżuterią i mogą mieć ogromne znaczenie dla tych, którzy je otrzymują i są ich właścicielami.

Kto wie, możesz zostać zapamiętany pewnego dnia przez zegarek, który kupujesz dzisiaj.

Co to jest zegarek Sport Chronograph?

Zasadniczo zegarek Sport Chronograph to zegarek z dodatkowymi funkcjami czasowymi. Wiele dyscyplin sportowych ma konkurenta do wykonania zadania w określonym czasie. Każdy zegarek może z grubsza powiedzieć, jak szybiego masz przeciwnika. Zegarek z chronografem ma osobne funkcje do precyzyjnego pomiaru czasu, który upłynął. Sprawdź, ile funkcji zegarowych ma zegarek. Jedno dodatkowe pokrętło oznacza, że ​​można rozpocząć, zatrzymać i anulować sekwencję. Dwa dodatkowe wybieranie zwykle oznacza, że ​​można zatrzymać i wyzerować jeden licznik czasu, a drugi kontynuować. Daje to czas, który upłynął i czasy poszczególnych okrążeń.

Wodoodporne zegarki.

Wiele wodoodpornych zegarków ma funkcję nawijania śrub. Podobnie jak zegarki nurków. Poprawia to ich wodoodporność. Jeśli chcesz, aby zegarek nurkował i dalej żył, musisz sprawdzić, czy zegarek jest po prostu „bryzgoszczelny” lub czy możesz z nim nurkować tak głęboko jak tylko chcesz. Producenci starają się określić, jakie warunki będą spełniać ich zegarki. Zawsze sprawdzaj te wartości przed zanurzeniem zegarka. Wskoczenie do wody może znacznie zwiększyć nacisk na zegarek. Upewnij się, że poradzi sobie z tym.

Co to jest „Funkcja Flyback?”

Oznacza to, że część licznika czasu zegarka można zerować po zdarzeniu czasowym. tj. wskazówka licznika czasu „przelatuje” z powrotem do zera. Różne zegarki mają różne funkcje. Jeśli jest to dla Ciebie ważne, sprawdź przed zakupem.

Obserwuj ruch.

„Ruch” jest elementem napędowym wewnątrz zegarka. Możesz uzyskać w zasadzie 3 rodzaje ruchu.

Mechaniczne ruchy:

Te pochodzą sprzed 100 lat, kiedy zostały wyprodukowane pierwsze zegarki. W produkcji zegarków mechanicznych zrobiono olbrzymie postępy. Zastosowane metale, techniki i funkcje zegarków mechanicznych są niesamowite i delikatne. Zegarki mechaniczne są najbardziej nadającymi się do kolekcjonowania. Wyraźnie demonstruje umiejętności twórców. Sprawdź, czy zegarek, który kupujesz zalicza się do zegarków mechanicznych. Jeśli tak, musisz go serwisować co 3 lub 4 lata, co jest ważniejsze w przypadku produktów lepszej jakości. Noszą się i brudzą. Są również bardziej podatni na nagły wstrząs. Podobnie jak kolarstwo górskie itp. Ale są najbardziej fascynujące. Wczesne zegarki musiały być nawijane codziennie. To codzienny rytuał. Stwórz „nawyk”, zatrzymując się, aby go nakręcić, za każdym razem, gdy go założysz. Nowoczesne zegarki często „nakręcają się automatycznie”. Jeśli masz taki, powinieneś go zdjąć podczas wykonywania energicznych ćwiczeń.

Kwarcowy i elektroniczny

Wiele współczesnych zegarków nie ma obecnie ruchomych części. Z wyjątkiem wibrującego kryształu. Bateria zasila kryształ, który oscyluje ze stałą częstotliwością. Daje to zegarkowi niesamowitą jakość trzymania czasu. Są łatwe do posiadania i produkcji, więc często można uzyskać bardzo dobrą jakość, z dużą funkcjonalnością i dobrym wyglądem. Nie potrzebują kręcenia, ale dobrym pomysłem jest wymiana baterii co trzy lata. Czasami baterie ulegają korozji i wyciekowi. Może to spowodować uszkodzenie funkcji zegarka.

Czasomierz jest dokładny, a konserwacja prawie zerowa. Więc zawsze będziesz znał czas bez żadnego wysiłku.