Krzem dla sił i zdrowia

Krzem –niezbędny dla zdrowia

Krzem jest czarodziejskim pierwiastkiem dzięki któremu nasze kości są mocne, a kolagen spełnia swoją rolę. Dzięki niemu nasze włosy, skóra i paznokcie są piękne, mocne i dodają nam urody. Krzem, magnez i cynk wpływają na urodę naszą, czyli mocne włosy, błyszczące, gęste i piękne, twarde paznokcie oraz gładką skórę bez krostek i wyprysków. Bez krzemu cierpimy – w oczach niknie nasza uroda, pogarsza się nasze zdrowie. Nazywany jest pierwiastkiem zdrowia, ponieważ młodsze osoby mają więcej tego pierwiastka, a starsi uskarżają się na cierpienia i choroby spowodowane brakiem krzemu. Gojenie się ran, narastanie na nich skóry i nabłonka to zasługa krzemu. Dzięki niemu następują te czarodziejskie procesy odtwarzania się skóry oraz znikania ran i ranek. Krzem jest strażnikiem organizmu, broni organizm przed zakażeniem, ruguje stany zapalne z żołądka i pęcherza. Wstrzymuje rozwój infekcji wirusowych i katar. Około 30 miligramów krzemu dziennie wystarczy, aby nasz organizm dobrze się czuł. Preparaty i wody bogate w ten pierwiastek opóźniają proces starzenia się organizmu. Pojawia się zatem pytanie czy to witamina E jest tzw. witaminą młodości czy może tak powinniśmy nazywać krzem? Krzem organiczny jest nieodłącznym składnikiem ludzkich tkanek i kości, jednak najwięcej tego pierwiastka mają w swoich ciałach noworodki. Im starszy człowiek, tym krzemu w organizmie mniej. Krzem jest niejako wypierany z ludzkiego organizmu przez wapń. Niestety, wapń nie pełni pozytywnej roli, bowiem prowadzi do powstawania w organizmie człowieka procesów miażdżycowych oraz powstawania chorób skracających ludzkie życie. Pożeraczami krzemu są także pasożyty, które mogą znaleźć się w ludzkim ciele. Niedobór krzemu prowadzi do nieżytu żołądka, wrzodów żołądka, polipów, mniejszej elastyczności naczyń krwionośnych, zawałów serca i wylewów krwi do mózgu.
W ciele człowieka jest od 6 do 8 gramów krzemu. Największa ilość tego pierwiastka znajduje się przysadce mózgowej, grasicy, nadnerczach. Organizm ludzki nie potrafi magazynować i tworzyć w sobie zapasów organicznego krzemu. Z tego powodu naukowcy pracują nad stworzeniem rozmaitych krzemowych preparatów. Wymyślono substancje zawierające krzem, które można pić lub nacierać nimi skórę. To taka odpowiedź świata nauki na starzenie i próba powstrzymania takiego procesu. Najczęściej jednak skutkuje ona opóźnieniem starzenia. Nieliczni wiedzą, że ponad 27 procent krzemu znajduje się w skorupie ziemskiej, a zatem jest drugą po tlenie, aż tak popularną substancją na kuli ziemskiej. Ludzki organizm ma tylko śladowe ilości krzemu.

Poszukaj krzemu

Krzem znajduje się w skrzypie polnym, pokrzywie, perzu, chlebie razowym, płatkach owsianych, otrębach, fasoli, grochu i warzywach korzeniowych. Znakomitym źródłem krzemu jest także kasza gryczana, produkt tani, pożywny, krzepiący, prosty w przygotowaniu i smaczny. Kasza gryczana przyczyniała się do znakomitego zdrowia naszych przodków, wobec tego może uratować także nasze organizmy, karmione chemicznymi produktami, zasiedziałe. Pędy bambusa także są źródłem krzemu, ale w Polsce nie są one zbyt popularne. Wymienione produkty powinny znaleźć miejsce w codziennej diecie każdego z nas, a wtedy organizm zostanie wzbogacony nie tylko w krzem.
Podsumowując, krzem ma duże znaczenie dla ludzkiego zdrowia i życia. Pomaga przedłużyć życie, poprawić jego jakość oraz wpływa w sposób znaczący na ludzką urodę. To bardzo wiele, dlatego warto zadbać, aby ten czarodziejski pierwiastek wspomagał nasz organizm i budował jego siłę, moc, urodę i długowieczność.

Fotolia_84250020_Subscription_Monthly_XL