Jak wyczyścić czajnik

Kamień to część osądów na ściankach czajnika i jest to wada bardzo męcząca. Dodatkowo, w przypadku czajnika nie ma oczka, przez które przepływa woda więc może zniszczyć nawet najlepsze herbaty. Jak dbać o czajnik, a nie produkować je w kamieniu, i jak czyścić je, gdy nie pojawia się już kamień?

Po wlaniu herbaty lub kawy wylać z resztą kotle wody. Gdy woda się zagotuje, wyłączyć gaz pod czajnikiem i czekać kolejna minuta, aby przestał. Wlej sobie filiżankę herbaty lub kawy, a resztą wody do dzbanka wlać wodę (można wypić sobie później schłodzonej przegotowanej wody, zawsze dobrze jest mieć pod ręką takie). Zawsze zostawić trochę wody na dnie, a to już wylewa do zlewu, ponieważ najprawdopodobniej jest już w ogniu. W razie potrzeby przemyć wciąż czajnik z czystą wodą, wysuszyć i odstawić. Jest to dość czasochłonne, ale jeśli naprawdę chcesz mieć w kamieniu czajnik, tylko w ten sposób może on zaradzić.

Do czyszczenia czajnika jest dobrym sposobem, aby doskonalić wszystko ocet. Wlać wodę do czajnika z octu i pozostawić go tam na noc. Rano wlać do czajnika mieszać i przemyć, a następnie napełnić czystą wodą i zagotować. Wlewamy gorącą wodę do zlewu, napełnić czystą ponownie i ponownie zagotować i zalać. Dopiero trzeci wody przegotowanej możemy pić.