Jak wybrać narciarskie buty

Nabywając narciarskie buty powinniśmy uważać na parę istotnych spraw. Jeżeli kupujemy nowe buty, to nie powinniśmy zamartwiać się o ich jakość i możliwe zużycie. Natomiast przy obuwiu używanym musimy jeszcze dodatkowo pooglądać parę istotnych elementów. Po pierwsze używane buty powinno się solidnie sprawdzić szukając możliwych uszkodzeń i pęknięć.

Obudowa powinna być w całości, w żadnym miejscu nie pęknięta, ponieważ reperacja przeważnie jest mało realna. Jeżeli uszkodzone są przykładowo zapinające klamry, to te możemy spokojnie naprawić jednym z serwisów, a da nam to motyw do negocjacji ceny. Następną sprawą do sprawdzenia to jakość kapci i wkładek. Jeżeli nie są przetarte, nie posiadają większych uszkodzeń i rozdarć, to zająć się możemy mierzeniem buta. Musimy tu poświęcić odrobinę więcej energii, ponieważ wygoda i komfort są niezwykle istotne. Buty przeważnie ubiera się z rana, a zdejmuje pod wieczór. Z tego też powodu powinny być bardzo wygodne i porządnie być dopasowane. Jeżeli będą ugniatać czy obcierać, lub najnormalniej będą zbyt małe, to okazać się może, że praktycznie każdy pobyt na nartach okazać się może męczarnią. Szusowanie na stoku niech jest dla wszystkich zabawą i relaksem, a źle dobrane buty mogą zepsuć wszystko.

Z tego też powodu podczas kupowania należy ubrać całą parę, i przez jakiś czas mieć je na sobie. Analogicznie jak w przypadku normalnych butów, buty narciarskie należy mierzyć je wieczorem, kiedy nasze stopy są zmęczone, wówczas wiedzieć będziemy, jak nasze nogi będą czuć się po całym dniu wyczerpującej zabawy na stoku narciarskim.