Jak urządzić designerskie wnętrze kuchni?

Nie ulega wątpliwości, że obecnie nowoczesna kuchnia to najczęściej kuchnia otwarta, połączona z salonem. Aby uzyskać pożądany efekt potrzeba efektownych i niebanalnych mebli, ale również utrzymania dużej, wręcz nieskazitelnej czystości. W jaki sposób urządzić zatem modna i funkcjonalną kuchnię, aby zawsze była czysta? Z pewnością mogą w tym pomóc różnorodne i bardzo popularne obecnie rozwiązania technologiczne takie jak nietuzinkowe kosze na śmieci segregowane czy zastosowanie nowoczesnych sprzętów AGD, funkcjonalnego okapu czy nawet niebanalnego stołu z naturalnych materiałów.

Możliwości jest naprawdę mnóstwo, wystarczy tylko odrobina wyobraźni, aby uzyskać niepowtarzalne i designerskie wnętrze.

Lśniąca płyta kuchenna

Pierwszym i zarazem najważniejszym krokiem do nowoczesnej i efektownej kuchni jest dobrej jakości płyta kuchenna wbudowana w blat. Tego typu sprytne rozwiązanie eliminuje między innymi ryzyko zabrudzeń, które wnikają w przestrzeń znajdująca się pomiędzy kuchenką a szafką.
Spośród dostępnych na rynku płyt gazowych zdecydowanie najłatwiejsze do czyszczenia są egzemplarze posiadające szklaną lub też ceramiczną płytę oraz praktyczne palniki z osłonami. Bez wątpienia najłatwiej w czystości utrzymać płytę indukcyjną. Podczas gotowania płyta zawsze pozostaje zimna, co zapobiega tworzeniu się trudnych do usunięcia przypalonych plam.

Wydajny okap kuchenny

Sprawny i funkcjonalny okap błyskawicznie usuwa nadmiar pary, która powstaje podczas gotowania i tym samym sprzyja rozwojowi różnego rodzaju pleśni, a ulatniający się tłuszcz osadza się na meblach i przyciąga kurz i brud. Właściwie dobrana moc okapu musi być w stanie przefiltrować powietrze w całym pomieszczeniu minimum pięć-sześć razy w ciągu jednej godziny. Warto jednak pamiętać, że okapy nowszej generacji są już w stanie wymienić całe zgromadzone powietrze nawet do dziesięciu razy na godzinę.

Podłoga na błysk

Stan czystości posadzki w kuchni bez wątpienia wpływa na odbiór pomieszczenia. Zgodnie z najnowszymi trendami we wzornictwie, a także wychodząc naprzeciw funkcjonalności w kuchni najlepiej sprawdza się gres porcelanowy, a także zwykła terakota oraz szkliwiony klinkier.

Designerskie kosze na śmieci

Nie ulega wątpliwości, że coraz bardziej popularne i od niedawna wymagane prawem segregowanie odpadów. Aby utrzymać czystość w kuchni warto zainwestować w ciekawe rozwiązania jakie proponują producenci koszy na śmieci do selektywnej zbiórki. Nie dość, że nowoczesne kosze są bardzo praktyczne i funkcjonalne to na dodatek mogą stanowić ciekawe i niebanalne akcesorium wystroju kuchennego wnętrza.

Zalecam przeczytać https://SmartBin.pl/, gdzie znajduje się wiele designerskich koszy na śmieci.