Jak telefony komórkowe zmieniają świat

Postęp technologiczny, z jakim mamy do czynienia w ostatnim czasie jest bardzo duży. Jego efekty, widzimy na każdym kroku i praktycznie każdy z nich korzysta. Przykłady? Chociażby sieć internetowa. Dzięki połączeniu wielu milionów komputerów wspólną siecią, możemy szybko uzyskiwać wszelakie informacje, grać w różne gry, oglądać filmy czy dokonywać zakupów. Pozwala to na wielkie oszczędności, zarówno pod względem czasu, jak i pod względem kosztów.

            Ale nie tylko Internet zmienił cały świat. Równie ważną „rewolucję” dokonują w naszym życiu telefony komórkowe. Jeżeli dawniej chcieliśmy skontaktować się z inną osobą i chcieliśmy to to zrobić w czasie rzeczywistym, mogliśmy tylko używać telefonów stacjonarnych. Oznaczało to, że musieliśmy znaleźć się w miejscu, gdzie takowy telefon był, podobnie jak i osoba, z którą chcieliśmy rozmawiać. Jeżeli nie było takiej możliwości, to rozmowy nie można było przeprowadzić. Sprawiało to wiele problemów, zwłaszcza jeśli musieliśmy dzwonić gdzieś w nagłych wypadkach. Dzisiaj, jeżeli mamy telefony komórkowe, sprawa wygląda zupełnie inaczej. Możemy dzwonić z dowolnego miejsca w którym się znajdujemy, a jeżeli nasz rozmówca także ma telefon komórkowy, to także bez względu na to gdzie on się znajduje, spokojnie telefon może odebrać. Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć, jak jest to wygodne. I jak często może nawet uratować życie. Albowiem w nagłych wypadkach, gdzie nigdzie nie ma telefonu stacjonarnego, można ze szpitalem połączyć się tylko za pomocą telefonu komórkowego. Za pomocą telefonów komórkowych, możemy też wysyłać wiadomości tekstowe. Są to popularne SMS-y. Robią one od samego początku olbrzymią furorę i są bardzo chętnie wykorzystywane zwłaszcza przez ludzi młodych.

            Współczesne telefony komórkowe, maja tez jeszcze jedną bardzo ważną funkcję. Mają one możliwości połączenia z Internetem. Dzięki temu, możemy w dowolnym miejscu sprawdzać swoją skrzynkę pocztową, można sprawdzić wiadomości itp. Nie możemy tez oczywiście zapomnieć, że komórki służyć mogą jako aparat fotograficzny, radio, kalkulator itp. I należy się spodziewać, że w przyszłości będą miały jeszcze więcej możliwości.