Jak ruch wpływa na nasze zdrowie

Ileż to razy zdarzało się nam, że nasze zdrowie z różnych powodów zaczyna „szwankować” Czujemy się senni, ociężali, łatwiej i częściej zapadamy na infekcje itp. I chociaż od czasu do czasu zażywamy jakieś lekarstwa, to jednak niewiele nam to pomaga. Przyczyn tego stanu rzeczy może być kilka. Jednak najczęściej ma na to wpływ nasza praca, stres czy też otyłość. Dlatego trzeba robić wszystko, aby wszystkich negatywnych czynników się pozbyć, by nie obciążały one naszego organizmu.

            Co więc zrobić, aby bardziej uodpornić nasz organizm? Zbawiennym może okazać się tu ruch na świeżym powietrzu. I chociaż czasami nie zdajemy sobie z tego sprawy, to właśnie ruch może uchronić nas przed wieloma chorobami. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyn jest kilka. Po pierwsze jeżeli biegamy, jeździmy na rowerze, pływamy, czy nawet spacerujemy, spalamy zbędne kalorie i tłuszcz, który znajduje się w naszym organizmie. Jeżeli nasze ciało mniej waży, to wtedy mniejsze obciążenie mają nasze kości i kręgosłup. Powoduje to mniejszy ich ból i lepsze funkcjonowanie. Drugim pozytywnym aspektem aktywności na świeżym powietrzu, jest lepsze dotlenienie organizmu. A jeżeli nasze komórki są lepiej dotlenione, mogą one sprawniej i szybciej transportować i użytkować niezbędne do funkcjonowania składniki a ponadto nasze komórki, a w zasadzie ciała które są odpowiedzialne za naszą odporność, mogą szybciej zwalczać wirusy i bakterie, które się do naszego organizmu dostały. Na pewno gdy uprawiamy jakiś sport, zapominamy o wielu rzeczach, które zaprzątają nam głowę i doprowadzają nas do stresu. A jeżeli o problemach na chwilę zapomnimy, to z pewnością później będziemy mogli je łatwiej rozwiązać. Pomaga też w tym dobrze natleniony mózg, który wtedy pracuje lepiej.

            Jeżeli czujemy więc, że z naszym zdrowiem nie jest coś najlepiej, zamiast iść do lekarza, lepiej udajmy się na spacer, wsiądźmy na rower, czy popływajmy na basenie. Może to okazać się o wiele lepsze niż faszerowanie się lekarstwami, przepisanymi przez lekarza