Jak odpoczywać?

Co trzeba wiedzieć o odpoczywaniu?

Wydaje się, że odpoczynek jest łatwy – wystarczy położyć się przed telewizorem i relaksować się. Nic bardziej mylnego, leżenie przed telewizorem wcale nie jest wypoczynkowe. Jest to bezproduktywne spędzanie dobrego czasu. Odpoczynek powinien być efektywny – bieganie, gra w kosza, gra w badmintona czy tenisa są bardzo dobrym sposobem na relaks. Czytanie książek, uczenie się języków obcych, ćwiczenie umysłu pozwalają zrelaksować się odpowiednio.

Uczmy dzieci relaksu

Uczmy się sami odpowiedniego relaksu, ale też pokazujmy dzieciom, że relaks jest realny. Można spokojnie odpoczywać na łonie natury, uczęszczając na kursy, wędrując po górskich szlakach. Dobry odpoczynek gwarantuje zdrowie oraz pełnię sił fizycznych. Im więcej czasu spędzimy racjonalnie, relaksując się, tym lepsze będzie nasze zdrowie. Relaks, relaks i jeszcze raz relaks – tego każdy z nas powinien oczekiwać w swoim życiu.

Jak zatem uczyć się relaksu? Planując i realizując relaks tak, jak to jest tylko możliwe. Nie można relaksować się całkowicie w bezruchu. Najlepiej jest spędzać czas aktywnie. I taką formę relaksu zawsze polecamy.

shutterstock_73603168