Jak jeść wszystko i dobrze wyglądać

Praktycznie każdy obcokrajowiec, przyjeżdżający do naszego kraju, jest nim zachwycony. Podobają mu się nasze atrakcje, zabytki, mili ludzie itp. Ale jest jeszcze jedna rzecz, dla której tak chętnie przyjeżdżają do Polski. Chodzi oczywiście o naszą polską kuchnie. Jak twierdzą specjaliści, jest to jedna z najlepszych kuchni na świecie, ze względu na swój styl i smak. Niestety ma jednak ona jedną „wadę”. Polska kuchnia, jest dosyć tłusta i w związku z tym ludzie którzy się w niej lubują, zazwyczaj mają problemy z nadwagą. Każdy więc staje przed wyborem – czy zjeść ulubione danie, czy też zadbać o swoją dietę i o kilogramy? Na pewno nie jest łatwo na to pytanie odpowiedzieć, ale z całą pewnością rozwiązanie tego problemu jest. A rozwiązaniem tym jest aktywność fizyczna.

            Jak powszechnie wiadomo, podczas jakiejkolwiek aktywności spalamy wiele energii. A do wytworzenia tej energii, potrzebne jest min tłuszcz, który znajduje się w naszym organizmie. Im więc więcej się ruszamy, tym więcej potrzebujemy energii, a jeżeli potrzebujemy więcej energii, to i więcej spalamy tłuszczu znajdującego się w naszym organizmie. Jeżeli więc będziemy się ruszać, nasz organizm będzie szybciej spalał wszystkie „złe” składniki znajdujące się w naszym organizmie. Będzie to miało bardzo duży wpływ naszą wagę. Po prostu nasza waga będzie się obniżać, gdyż będzie spalany tłuszcz. I dzięki temu, będziemy w lepszej formie. A co należy robić, aby kalorie spalać? Konieczny jest jakikolwiek ruch. Może to być jazda na rowerze, może to być jogging, pływanie itp. Bardzo dobre mogą okazać się też gry zespołowe, jak siatkówka, piłka nożna, czy tenis. Najważniejszy jest ruch, a jego forma ma już drugorzędne znaczenie.

            Jeżeli więc nie potrafimy odmówić sobie ulubionych potraw, a chcemy równocześnie zachować ładną i sprawną sylwetkę, pamiętajmy o tym, aby dużo się ruszać i prowadzić jak najbardziej aktywny tryb życia. Dzięki temu „spalimy” niepotrzebne organizmowi składniki, a nasza waga będzie zawsze mieściła się w normie.