Dozownik do mydła Purell

Mydło w płynie to jeden z najbardziej obecnie popularnych kosmetyków ułatwiających utrzymanie higieny. Mycie i dezynfekcja rąk jest jednak znacznie bardziej efektywna, gdy mydło umieszczone jest w specjalnym dozowniku. Jednym z najchętniej kupowanych urządzeń tego typu jest dozownik do mydła Purell. W sprzedaży są zarówno modele automatyczne, jak i manualne. Do każdego modelu przeznaczone są specjalnie wkłady ze środkiem do dezynfekcji rąk. Czym się różnią poszczególne dozowniki i jaki wybrać? Oto garść informacji.

Jakie cechy mają dozowniki automatyczne?

Automatyczne dozowniki marki Purell są dostępne w dwóch wersjach – TFX i LTX. Każdy z tych systemów opiera się na działaniu specjalnych czujników, które zapewniają higieniczną i niezwykle precyzyjną aplikację środka myjącego Zawierają one szczelnie zamknięte wkłady z pompką dozującą zamontowaną fabrycznie. Należy do nich stosować wyłącznie dedykowane wkłady specjalnego żelu przeznaczonego do dezynfekcji rąk.

Dozownik do mydła Purell TFX jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – srebrnej i białej. Pojemność urządzenia to aż 1200ml, dzięki czemu nie trzeba zbyt często wymieniać wkładów. Duże okno umieszczona na przedniej ściance ułatwia kontrolowania poziomu preparatu. Ponadto urządzenie jest wyposażone w diodę LED, która informuje o zbyt niskim stanie baterii. Po otwarciu dozownik automatycznie wyłącza się.

Dozownik LTX również ma dwie wersje kolorystyczne – białą i czarno-srebrną. Można go nabyć w dwóch różnych pojemnościach – 700ml lub 1200ml. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii zapewniającej optymalizację zużycia energii, dozowniki te są energooszczędne. Posiadają też duże okno ułatwiające kontrolę poziomu preparatu oraz diodę LED, która informuje o niskim poziomie naładowania baterii. Zastosowania nowoczesnej technologii Gojo lock or not pozwala na łatwe zamknięcie dozownika poprzez wyjęcie z niego kluczyka.

Jakie cechy mają dozowniki manualne?

W sprzedaży są również manualne dozowniki Purell. Podobnie jak automatyczne, dostępne są w dwóch rodzajach – NXT i ADX. W obu systemach wykorzystywane są dedykowane wkłady, dzięki którym aplikacja jest w pełnik higieniczna. Ponadto mają one szczelne zamknięcie oraz montowaną fabrycznie pompkę dozującą.

Dozownik do mydła Purell NXT jest oferowany w jednej wersji kolorystycznej i w pojemności 1000ml. Wykonany jest z wytrzymałego tworzywa ABS, które jest łatwe do utrzymania w czystości i odporne na zarysowania. Model ten wyróżnia się prostym, klasycznym designem i znakomicie sprawdza się w każdym miejscu. Posiada on niewielkie okienko w przycisku, przez które można sprawdzić, ile preparatu pozostało wewnątrz dozownika.

Z kolei dozownik do mydła Purell ADX jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – białej i czarno-srebrnej. Jego pojemność to 700ml. Posiada on duże okno na przednim panelu, które ułatwia kontrolowanie stanu wkładu i pozwala sprawdzić, kiedy trzeba go wymienić. W modelu tym zastosowano technologię Gojo lock or not, dzięki której dozownik można szybko zamknąć wyjmując z niego kluczyk.

Higieniczny.pl