Dlaczego warto wystawiać własne treści na YouTube

Mało osób zdaje sobie sprawę że zamieszczając regularnie własne autorskie treści na swoim prywatnym kanale YouTube można zarobić naprawdę nie małe pieniądze które nie tylko będą realnym uzupełnieniem budżetu domowego ale również mogą być podstawą naszego budżetu domowego. Kilka lat temu najbardziej popularny w sieci serwis na którym można zamieszczać swoje autorskie filmy czyli YouTube postanowić iż podzieli się zyskami z reklam zamieszczanych obok prezentowanych filmików oraz z innych źródeł związanych z prezentowaną treścią.

Aby być partnerem YouTube nie potrzeba wcale rejestrować działalności gospodarczej gdyż jest to ewidentnie poboczne źródło dochodów youtubera. Oczywiście jeśli będziemy chcieli nagrywać filmiki bardzo profesjonalne z regularną częstotliwością to rejestracja działalności gospodarczej się nam opłaci. Jeśli chcemy żyć tylko i wyłącznie z YouTube powinniśmy zamieszczać nowe treści maksymalnie często a najlepiej codziennie. Przygotowanie scenariusza filmu zadbanie o plan zdjęciowy nakręcenie filmów montaż oraz zadbanie o odpowiednią ścieżkę dźwiękową pochłonie tyle czasu że tak na prawdę nie będziemy mieli czasu na pracę z której utrzymywaliśmy się dotychczas tak więc założenie działalności gospodarczej tylko pomorze nam się rozwinąć gdyż jak wiadomo profesjonalny sprzęt utrzymanie nawet małego studia kosztuje i dzięki działalności gospodarczej będziemy mogli te środki wrzucić w koszta dzięki czemu zapłacimy zdecydowanie mniejszy podatek niż w innych przypadkach.

Warto pamiętać, że jeśli nasz projekt rozwinie się to będziemy potrzebowali zatrudnić pracownika lub nawet kilku. W takich przypadkach własna działalność gospodarcza na pewno ułatwi nam wiele spraw.