Dlaczego warto inwestować w apartamenty w systemie Condo

System Condo to dosyć innowacyjna na polskim rynku forma inwestowania w nieruchomości. Dotychczas było tak że jeśli chcemy zainwestować w nieruchomości w celu zarabiania pieniędzy na przykład na wynajmie mieszkań to po prostu kupowaliśmy mieszkanie i nie jednokrotnie z mniejszymi lub też większymi problemami czerpaliśmy profity z posiadania takiej nieruchomości. Dla inwestorów ze zdecydowanie bardziej zasobnym portfelem możliwe były bardziej kosztowne inwestycje typu lokale handlowo-usługowe czy też biurowe.

Jeszcze kilka lat temu mało kto się spodziewał że można inwestować w dotąd niespotykane na polskim rynku obszary a mianowicie w hotele. Nie trzeba być milionerem aby móc zainwestować w hotel nawet w dużym mieście w Polsce, na przykład w Warszawie. Istnieje co raz to więcej ofert kupna pokoi hotelowych w systemie Condo tak więc można zainwestować w hotel nie od razu stając się jego właścicielem a jedynie współwłaścicielem – jedynie albo aż. W odróżnieniu od zainwestowania środków w przykładowo mieszkanie wcale nie musimy umawiać się z wynajmującym na co miesięczny pobór czynszu czy też nie musimy dbać o wszelkie opłaty administracyjne jedyne co musimy zrobić to udzielenie pełnomocnictwa firmie która administruje hotelem a ona będzie zarządzała naszym kapitałem w ten sposób aby możliwe zyski z wynajmu naszego pokoju hotelowego były jak najwyższe.

Firma która administruje hotelem bierze zazwyczaj kilka do kilkunastu procent z przychodu wynajmowanej nieruchomości a my mamy po prostu spokój i nie musimy się martwić praktycznie o nic.