Dlaczego dobrze mieć zegarek

Gdy jesteśmy otoczeni przez tysiące elektronicznych urządzeń, które standardowo już mają wbudowaną opcję pokazywania czasu, można by powiedzieć, że zegarki nie są już nam do niczego potrzebne. A jednak ciągle je nosimy.

 

Zegarek to dla nas przede wszystkim pewność. Urządzenia elektroniczne się psują, kończy się im bateria są wrażliwe na wodę. Dobre zegarki jeżeli nie były poddane jakimś ekstremalnym sytuacjom, zwykle mogą przeżyć swojego właściciela, ich bateria przeważnie starcza na rok albo więcej i praktycznie wszystkie są odporne na deszcz a duża część jest odporna na całkowite zanurzenie w wodzie do pewnej głębokości. Mając zegarek czujemy się więc dużo pewniej niż polegając tylko na urządzeniach elektronicznych. Możemy być pewni, że zawsze wskaże nam dobrą godzinę.

 

Kolejnym atutem zegarków jest ich wygląd. Zegarki damskie i męskie są robione w najróżniejszych wzorach i kształtach. Każdy na pewno znajdzie taki, który będzie się mu podobał. Wybierając zegarek warto też pomyśleć o tym jak chcemy, żeby ludzie nas odbierali. Ponieważ nieświadomie większość z nas zwraca uwagę na takie detale. Klasyczny, wykonany z szlachetnych materiałów sprawi, że będziemy postrzegani jako eleganccy i odpowiedzialni. Bardziej nowoczesne wzory mogą powiedzieć innym, że jesteśmy kreatywni i lubimy przygody. Zanim wybierzemy nasz wymarzony zegarek zastanówmy się co chcemy, żeby myśleli o nas inni. Szczególnie jeżeli pracujemy na stanowisku, które wymaga częstych bezpośrednich kontaktów z ludźmi. Jeżeli dobrze dobierzemy zegarek to będziemy wspierać naszą pozycję nie tylko tym co mówimy, ale także tym co mamy na sobie. Zły wybór może spowodować, że nasz rozmówca świadomie, bądź nieświadomie nie będzie nam do końca ufał. Nawet tak drobny szczegół jak zegarek może nam pomóc w kontaktach z innymi ludźmi.