Czartery z Sibenika (Charter from Sibenik)

Wielu z nas myśli o tym gdzie pojedzie na wakacje niemalże cały rok. Dla osób niezdecydowanych, lubiących wycieczki zagraniczne, mam małą propozycję.

W zeszłym roku miałam przyjemność zwiedzać piękne, zabytkowe miasto: Szybernik. Miasto olśniło mnie swoim urokiem. Nie powinno to dziwić, ponieważ zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dobre wrażenie wywarło na mnie to, że widoczne były starania się władz miasta o zachowanie czystości w nim. Oczywiste jest, że nie jest to takie proste w miejscowości turystycznej. Szybernik pozwoli nam wyciszyć się i zresetować podczas urlopu. Jego umiejscowienie nad morzem daje nam dodatkowe atrakcje: możemy wygrać się na rejs jachtem bądź czarterem. Kiedy będziemy mieli dość kąpieli słonecznych i leniwego pływania, możemy wybrać się do katedry świętego Jakuba. Niewątpliwie jest to najciekawsze miejsce w mieście. Jeżeli jesteś fanem architektury, tak samo jak ja, z pewnością odnajdziesz się w tym miejscu. Kolejnym miejscem wartym obejrzenia jest Stare Miasto. Jak w każdym mieście – nie trzeba go specjalnie reklamować, ponieważ miejsce samo w sobie jest cudowne. Ciągnie się wzdłuż brzegu, od portu do ulicy Kralja Zvinimira, dzięki czemu możemy poczuć się jakbyśmy byli w Wenecji. Idąc uliczkami Starego Miasta możemy napotkać Twierdzę świętej Anny. Budowla ta nie jest tak ładna jak katedra, lecz z pewnością warto się na nią wspiąć, ponieważ dostarczy nam to niesamowitego widoku na całe miasto, zatokę i rzekę.

Szybernik zagwarantował mi niezapomniane wspomnienia. Będę miło wspominać spędzony tam czas, sama z pewnością tam wrócę. Zachęcam do tego również Was.

Podsumowanie tekstu w języku angielskim:

Our kids are interested to watch lots of unique species in aquarium so we were went to Sibenik’s aquarium. Our kids enjoyed the time in aquarium and they get to know about lots of species. We just spent one hour in the aquarium but we had a great time in it. Tourists who decided to plan their next vacation in Croatia need to experience the delight of yacht and its thrilling events. We were also planned our next trip in Croatia. City museum present in Sibenik helped us to learn more about artifacts, original documents and historical incidences. The time we spent in boat in museum was enjoying and knowledgeable. We did not see those unique things and collections in any other museum. We would never forget this pleasurable tour experience in Croatia in our life span.

 

 

Strona / website: Where to charter a perfect boat?