Co trzeba zobaczyć w Barcelonie?

Jest jednym z najpiękniejszych miast, jakimi może się pochwalić Hiszpania. Wycieczki po tak wspaniałym ośrodku, jakim jest Barcelona, każdemu z nas sprawią wiele radości. A że dziś niemal wszystkie biura podróży organizują takie wyprawy, każdy z nas ma szansę na zwiedzenie tego pięknego miasta.

Tu Hiszpania zachwyca wspaniałą kulturą i architekturą, tu również czekają na nas malownicze zakątki i wyjątkowe placówki muzealne. Barcelona ma się czym pochwalić, a lista miejsc, które polecane są przez znane biura podróży, zadziwia swą długością. Gdzie koniecznie trzeba się wybrać podczas wycieczki po tym mieście?

Barcelona to przede wszystkim wspaniała architektura, przy czym secesyjne i modernistyczne obiekty zajmują tu miejsce najważniejsze. Wielu turystów w czasie wycieczki chce zobaczyć słynne dzieła Gaudiego – architekta, dzięki któremu Hiszpania stała się rajem dla każdego pasjonata architektury. Barcelona może się również pochwalić starszymi atrakcjami, przy czym szczególnie ciekawym obszarem dla turystów jest tutejsza Dzielnica Gotycka. Niedokończona katedra Sagrada Familia to kolejny punkt, którego podczas zwiedzania Barcelony nie można pominąć. A jakie muzea warto zwiedzić w tym mieście?

Barcelona może się pochwalić tak ciekawymi placówkami, jak Muzeum Historii Miasta oraz Muzeum Picassa. Nie brak tu również obiektu, którego zwiedzenie biura podróży polecają i miłośnikom przyrody, i tym, dla których Hiszpania stała się celem rodzinnej wyprawy. Atrakcją tą jest barcelońskie akwarium – jeden z najnowocześniejszych i największych obiektów tego typu w całej Europie.