Anihilacja i Maniac – netflix w rytmie science fiction

Nie od dziś wiadomo, że platforma Netflix kocha się w filmach i serialach science fiction. I to od początku swojej kariery w internecie. Co znajduje wielu fanów, którzy również kochają tematykę paranormalną i futurystyczną. Jakie filmy warto zobaczyć?

Anihilacja

Oto film będący po części horrorem a po części filmem science fiction. Perełką jest występ znakomitej amerykańskiej aktorki Natalie Portman. Gra ona biolożkę Lenę, która wyrusza w podróż do tzw. strefy X. Strefa ta charakteryzuje się tym, że natura jest w niej przekształcona przez tajemniczą siłę. Towarzyszki Leny ponoszą śmierć i jej jedynej udaje się dotrzeć do pewnej tajemniczej latarni. W latarni tej czeka na Lenę niespodzianka. Otóż odkrywa to, co stało się z jej mężem, który dotarł do latarni wcześniej wraz ze swoją grupą ludzi.

Anihilacja to przede wszystkim film z ciekawym scenariuszem. Poza tym daje widzowi wiele powodów do domysłów oraz interpretacji. Film ma również przesłanie. Chce nam powiedzieć, że ludzie są dla siebie samych dużym zagrożeniem. Ziemia daje im mnóstwo znaków ostrzegawczych, ale oni ich nie zauważają, dążąc do samounicestwienia. Film nawiązuje mocno do współczesności, podejmując tematykę ekologiczną, taką jak pożary lasów czy globalne ocieplenie.

Maniac

Maniac, czyli Wariat to serial o tematyce science fiction. Zresztą film ten nosi w sobie cechy różnych gatunków. Jest to też po części film psychologiczny, a po części komedio-dramat, a nawet czarna komedia. Serial opowiada o kobiecie i mężczyźnie, którzy biorą udział w eksperymencie związanym z podawaniem tajemniczego leku, po którym ludzie doświadczają różnych wizji. Lek te ma w przyszłości wyleczyć wiele chorób psychicznych. W serialu wystąpiła znakomita aktorka Emma Stone. Główni bohaterowie, Annie i Owen są ludźmi z zagmatwaną przeszłością. Serial ten niesie ze sobą przesłanie, że być może nasza rzeczywistość składa się z wielu wymiarów i co jakiś czas trafiamy do innych miejsc w czasie oraz w przestrzeni.