Czym jest medycyna naturalna?

W odróżnieniu od medycyny tradycyjnej, jaką znamy ze szpitali, przychodni i jaka jest powszechnie stosowana w służbie zdrowia, występuje również medycyna naturalna. Polega ona w całości na różnorodnych naturalnych środkach i metodach, które wykorzystują dobra dostępne w otoczeniu człowieka, niekoniecznie przez niego stworzone.

W pewien sposób wiąże się to z medycyną ludową, tymi wszystkimi sposobami praktykowanymi przez nasze babcie, a także ziołolecznictwem. Obecnie medycyna naturalna nie ingeruje w sposoby leczenia właściwe dla tradycyjnej medycyny, ale delikatnie je wspiera, jak również gwarantuje wiele ciekawych produktów do wykorzystania w kosmetyce czy przemyśle spożywczym.

Przez zwolenników leczenia się w ten sposób, medycyna naturalna stanowi rodzaj zbawienia od wszechobecnego trucia chemikaliami czy używania metod uważanych za inwazyjne. Powszechnie wykorzystuje się zioła, a także produkty naturalne wytwarzane przez losowe osoby np. we własnych hodowlach czy uprawach, jak również manufakturach przypominających te stosowane dawniej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *